Responsive Web Design, czyli elastyczne projektowanie stron internetowych

Responsive design oznacza projektowanie stron w taki sposób, aby wyświetlały się one w sposób czytelny i maksymalnie przejrzysty na ekranach o różnej wielkości. W chwili obecnej, kiedy coraz większy odsetek internautów korzysta z sieci na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony, projektowanie responsywne nabiera coraz większego znaczenia. Wielu internautów przegląda Internet za pomocą smartfonów szukając produktów czy usług które są im w danym momencie potrzebne lub biznesów działających lokalnie, sprawdza na bieżąco informacje przekazane przez znajomych lub znalezione w innych źródłach. Strona www, z której można wygodnie skorzystać również na urządzeniach mobilnych, to odpowiedź na szybko zmieniający się styl korzystania z sieci i znak świadomości bieżących trendów na rynku internetowym.

Responsywne strony internetowe, strony mobilne

Dzięki zastosowaniu technologii RWD (Responsive Web Design) można wygodnie przeglądać strony www na laptopie, tablecie czy telefonie. Taka strona dostosuje się do wielkości ekranu, na którym jest oglądana. Dzięki temu pozostanie czytelna i przejrzysta.

W przypadku większości stron firmowych, blogów czy średnio rozbudowanych serwisów internetowych projektowanie responsywne pozwala również na zmniejszenie kosztów oraz czasu realizacji projektu - zamiast osobnej wersji mobilnej strony projektujemy jedną witrynę, która dynamicznie dostosowuje się do rozmiarów ekranu urządzenia, na którym jest otwierana.

Masz już stronę www i chcesz dostosować ją do urządzen mobilnych?

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Czytaj także

Dlaczego warto mieć stronę internetową?

Strony internetowe dla firm

Internet jest w obecnych czasach naturalną i często pierwszą formą wyszukiwania potrzebnych informacji. Własna strona www pozwala nie tylko dotrzeć do nowych klientów, ale również zbudować zainteresowanie i lojalność obecnych, a także podnosi wiarygodność firmy i pozwala na pełne i atrakcyjne przedstawienie swojej oferty.

CZYTAJ DALEJ

Najpopularniejsze systemy zarządzania treścią

Strony internetowe Wordpress

W chwili obecnej na rynku systemów CMS (od angielskiego 'content management system' – system zarządzania treścią) dostępnych jest bardzo wiele rozwiązań, zarówno darmowych, jak i płatnych. Który spośród tych systemów cieszy się największym zaufaniem użytkowników i dlaczego?

CZYTAJ DALEJ