Responsive web design

Responsive web design, czyli strony na smartfony

Responsive design oznacza projektowanie stron w taki sposób, aby wyświetlały się one w sposób czytelny i maksymalnie przejrzysty na ekranach o różnej wielkości. W chwili obecnej, kiedy coraz większy odsetek internautów korzysta z sieci na urządzeniach mobilnych takich jak tablety czy smartfony, projektowanie responsywne nabiera coraz większego znaczenia. Wielu internautów przegląda Internet za pomocą smartfonów szukając produktów czy usług które są im w danym momencie potrzebne lub biznesów działających lokalnie, sprawdza na bieżąco informacje przekazane przez znajomych lub znalezione w innych źródłach. Strona www, z której można wygodnie skorzystać również na urządzeniach mobilnych, to odpowiedź na szybko zmieniający się styl korzystania z sieci i znak świadomości bieżących trendów na rynku internetowym.

Dzięki zastosowaniu technologii RWD (Responsive Web Design) można wygodnie przeglądać strony www na laptopie, tablecie czy telefonie. Taka strona dostosuje się do wielkości ekranu, na którym jest oglądana. Dzięki temu pozostanie czytelna i przejrzysta.

W przypadku większości stron firmowych, blogów czy średnio rozbudowanych serwisów internetowych projektowanie responsywne pozwala również na zmniejszenie kosztów oraz czasu realizacji projektu – zamiast osobnej wersji mobilnej strony projektujemy jedną witrynę, która dynamicznie dostosowuje się do rozmiarów ekranu urządzenia, na którym jest otwierana.

Masz już stronę www i chcesz dostosować ją do urządzeń mobilnych?